Mokait

Mokait to niezwykle urokliwy kamień szlachetny – jedna z odmian jaspisu, który w starych legendach nazywany jest matką wszystkich kamieni. W dawnych czasach uważany był za leczniczy kamień, dzięki któremu można było odzyskać siły. Dziś funkcjonuje jako talizman, który otwiera człowieka na nowe doświadczenia, działa antystresowo i pochłania negatywną energię. Mokait, w zależności od sposobu wykończenia, może być matowy lub z połyskiem. W naszej ofercie ten jakże intrygujący kamień dostępny jest w postaci gładkich lub fasetowanych kulek, monet, a także kwadratów i pazurków. Tak duża różnorodność pozwala wykonać z niego biżuterię w wielu ciekawych odsłonach.

Mokait – kamień o niezwykłej urodzie i właściwościach

Twardy i nieprzezroczysty – taki właśnie jest mokait, kamień, który wywodzi się z okolic Mooka Creek w Australii. Z resztą jego nazwa jest ściśle związana z miejscem występowania i odnosi się do płynących tam potoków. Mokait jest kamieniem o niezwykle ciekawej kolorystyce obejmującej tonacje kremu, beżu, brązu, a także fioletu i czerwieni, które często są urozmaicone pięknymi wzorami w postaci smug i pasów będących dziełem matki natury. To czyni go jedynym w swoim rodzaju kamieniem ozdobnym. Tak więc wykonana z niego biżuteria zawsze będzie intrygować i przykuwać spojrzenia, a przy okazji pozytywnie oddziaływać na nastrój.

Kamień ten jest odpowiednią propozycją dla osób, które poszukują idealnej dla siebie ścieżki lub właśnie rozpoczynają nowy rozdział w życiu, zawodowy lub prywatny. Pomaga właściwie ocenić sytuację i tym samym zrealizować postawione sobie zadania. Dodaje pewności siebie, chroni, pomaga przystosować się do zmieniających się okoliczności. Sprzyja równowadze i stabilności, wspomaga komunikację. Biżuteria z niego wykonana sprawia, że noszący ją człowiek staje się bardziej aktywny i elastyczny jednocześnie. Nie boi się nowości i doskonale sobie radzi z tym, co przynosi mu życie.

W sferze fizycznej mokait jest dobry na zatoki, ból gardła i przeziębienia. Chroni przed udarem i oparzeniami słonecznymi. Reguluje ciepłotę ciała. Ten szlachetny kamień neutralizuje również oddziaływania elektromagnetyczne.

Filtry

5PLN 92PLN

Nasza oferta

Koszty wysyłki

Zamówienia na kwotę powyżej 150 zł wysyłka kurierem 
DPD GRATIS !


POCZTA POLSKA


Przesyłka polecona priorytetowa na terenie Polski wpłata na konto – 14 zł

(czas doręczenia do trzech dni roboczych)

Przesyłki zagraniczne - koszt obliczany jest indywidualnie.


KURIER DPD

Przesyłka kurierska na terenie Polski wpłata na konto - 14 zł
(czas doręczenia jeden dzień roboczy)


Odbiór osobisty - 0 zł

Zamówienia na teren Niemiec na kwotę powyżej 500 zł wysyłka niemiecką pocztą
DHL GRATIS !