Mokait

Mokait to niezwykle urokliwy kamień szlachetny – jedna z odmian jaspisu, który w starych legendach nazywany jest matką wszystkich kamieni. W dawnych czasach uważany był za leczniczy kamień, dzięki któremu można było odzyskać siły. Dziś funkcjonuje jako talizman, który otwiera człowieka na nowe doświadczenia, działa antystresowo i pochłania negatywną energię. Mokait, w zależności od sposobu wykończenia, może być matowy lub z połyskiem. W naszej ofercie ten jakże intrygujący kamień dostępny jest w postaci gładkich lub fasetowanych kulek, monet, a także kwadratów i pazurków. Tak duża różnorodność pozwala wykonać z niego biżuterię w wielu ciekawych odsłonach.

Mokait – kamień o niezwykłej urodzie i właściwościach

Twardy i nieprzezroczysty – taki właśnie jest mokait, kamień, który wywodzi się z okolic Mooka Creek w Australii. Z resztą jego nazwa jest ściśle związana z miejscem występowania i odnosi się do płynących tam potoków. Mokait jest kamieniem o niezwykle ciekawej kolorystyce obejmującej tonacje kremu, beżu, brązu, a także fioletu i czerwieni, które często są urozmaicone pięknymi wzorami w postaci smug i pasów będących dziełem matki natury. To czyni go jedynym w swoim rodzaju kamieniem ozdobnym. Tak więc wykonana z niego biżuteria zawsze będzie intrygować i przykuwać spojrzenia, a przy okazji pozytywnie oddziaływać na nastrój.

Kamień ten jest odpowiednią propozycją dla osób, które poszukują idealnej dla siebie ścieżki lub właśnie rozpoczynają nowy rozdział w życiu, zawodowy lub prywatny. Pomaga właściwie ocenić sytuację i tym samym zrealizować postawione sobie zadania. Dodaje pewności siebie, chroni, pomaga przystosować się do zmieniających się okoliczności. Sprzyja równowadze i stabilności, wspomaga komunikację. Biżuteria z niego wykonana sprawia, że noszący ją człowiek staje się bardziej aktywny i elastyczny jednocześnie. Nie boi się nowości i doskonale sobie radzi z tym, co przynosi mu życie.

W sferze fizycznej mokait jest dobry na zatoki, ból gardła i przeziębienia. Chroni przed udarem i oparzeniami słonecznymi. Reguluje ciepłotę ciała. Ten szlachetny kamień neutralizuje również oddziaływania elektromagnetyczne.
Filtry
3PLN 92PLN
Nasza oferta
Onyks czarny kula  6 mm sznur Bestseller
Koszty wysyłki

Zamówienia na kwotę powyżej 150 zł wysyłka za pośrednictwem paczkomatu InPost GRATIS! 

Zamówienia na kwotę powyżej 300 zł wysyłka za pośrednictwem kuriera DPD GRATIS!

KURIER DPD

Przesyłka kurierska na terenie Polski wpłata na konto - 14 zł
(czas doręczenia jeden dzień roboczy)


Odbiór osobisty - 0 zł


PACZKOMAT InPost - 14 zł
POCZTA POLSKA


Przesyłka polecona priorytetowa na terenie Polski wpłata na konto – 18 zł

(czas doręczenia do trzech dni roboczych)

Przesyłki zagraniczne - koszt przesyłki obliczany jest według cennika poczty polskiej i jest uzależniony od wagi zamawianych produktów.
Koszt wysyłki podawany jest po złożonym zamówieniu.