Jaspis czerwony

Jaspis czerwony to kamień, któremu przypisuje się ogromną moc. Chroni przed złymi urokami, a jednocześnie daje poczucie stabilności, zapewnia odprężenie i regeneruje siły witalne. Wykonana z niego biżuteria stanowi piękną ozdobę i może być traktowana jako talizman. Jaspis czerwony jest skałą osadową drobnoziarnistą. Zawiera w sobie różne minerały i pierwiastki spełniające rolę domieszek, m.in. hematyt, mangan, aktynolit, epidot. W zależności od proporcji minerałów może posiadać mniej lub bardziej cętkowaną i pełną barwnych smug powierzchnię. Stąd jego nieprzypadkowa nazwa. Z greckiego „iaspis” oznacza cętkowany kamień.

Jaspis czerwony – zapewnia bezpieczeństwo, dodaje pewności siebie

Biżuteria z jaspisu czerwonego nie tylko pięknie zdobi i dopełnia codzienne stroje, ale również wykazuje pozytywne działanie na ludzki organizm. Przede wszystkim dodaje cierpliwości i pewności siebie, zapewnia spokój oraz poczucie bezpieczeństwa. Sprawia, że lepiej radzimy sobie z zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi. Jest bardzo pomocny w sytuacjach stresowych, a jednocześnie przywraca radość z życia. Jaspis czerwony może być też doskonałym talizmanem poprawiającym atmosferę w pracy oraz w rodzinie. Czyni człowieka niezależnym i odpornym na wpływy zewnętrzne. Działa również jak afrodyzjak i wzmaga namiętność. Sprzyja kreatywności, przyciąga nowe pomysły i rozbudza pasję. To idealny kamień dla artystycznych dusz.

Jaspis czerwony – właściwości lecznicze

Czerwony kamień nie tylko koi nasze nerwy i minimalizuje stres, ale także wykazuje właściwości wzmacniające system odpornościowy. Doskonale sprawdza się w okresie rekonwalescencji po przebytych chorobach i zabiegach. Wspomaga sportowców i osoby pracujące fizycznie, pomagając w szybszej regeneracji sił. Do tego wzmacnia naszą krew i pomaga w chorobach kobiecych. W medycynie niekonwencjonalnej jaspis czerwony wykorzystywany jest w dolegliwościach jelitowych i żołądkowych, a także wspomagająco w leczeniu bezsenności, schorzeniach pęcherza, zmęczeniu i rwie kulszowej.

Filtry
2PLN 45PLN
Nasza oferta
Onyks czarny kula  6 mm sznur Bestseller
Wazon  Alpha Pearl Trzcina/Rattan/Bambo 17/47 CMWazon  Alpha Pearl Trzcina/Rattan/Bambo 17/47 CM Promocja
20880
Koszty wysyłki

Zamówienia na kwotę powyżej 150 zł wysyłka za pośrednictwem paczkomatu InPost GRATIS! 

Zamówienia na kwotę powyżej 300 zł wysyłka za pośrednictwem kuriera DPD GRATIS!

KURIER DPD

Przesyłka kurierska na terenie Polski wpłata na konto - 14 zł
(czas doręczenia jeden dzień roboczy)


Odbiór osobisty - 0 zł


PACZKOMAT InPost - 14 zł
POCZTA POLSKA


Przesyłka polecona priorytetowa na terenie Polski wpłata na konto – 18 zł

(czas doręczenia do trzech dni roboczych)

Przesyłki zagraniczne - koszt przesyłki obliczany jest według cennika poczty polskiej i jest uzależniony od wagi zamawianych produktów.
Koszt wysyłki podawany jest po złożonym zamówieniu.