Jaspis czerwony

Jaspis czerwony to kamień, któremu przypisuje się ogromną moc. Chroni przed złymi urokami, a jednocześnie daje poczucie stabilności, zapewnia odprężenie i regeneruje siły witalne. Wykonana z niego biżuteria stanowi piękną ozdobę i może być traktowana jako talizman. Jaspis czerwony jest skałą osadową drobnoziarnistą. Zawiera w sobie różne minerały i pierwiastki spełniające rolę domieszek, m.in. hematyt, mangan, aktynolit, epidot. W zależności od proporcji minerałów może posiadać mniej lub bardziej cętkowaną i pełną barwnych smug powierzchnię. Stąd jego nieprzypadkowa nazwa. Z greckiego „iaspis” oznacza cętkowany kamień.

Jaspis czerwony – zapewnia bezpieczeństwo, dodaje pewności siebie

Biżuteria z jaspisu czerwonego nie tylko pięknie zdobi i dopełnia codzienne stroje, ale również wykazuje pozytywne działanie na ludzki organizm. Przede wszystkim dodaje cierpliwości i pewności siebie, zapewnia spokój oraz poczucie bezpieczeństwa. Sprawia, że lepiej radzimy sobie z zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi. Jest bardzo pomocny w sytuacjach stresowych, a jednocześnie przywraca radość z życia. Jaspis czerwony może być też doskonałym talizmanem poprawiającym atmosferę w pracy oraz w rodzinie. Czyni człowieka niezależnym i odpornym na wpływy zewnętrzne. Działa również jak afrodyzjak i wzmaga namiętność. Sprzyja kreatywności, przyciąga nowe pomysły i rozbudza pasję. To idealny kamień dla artystycznych dusz.

Jaspis czerwony – właściwości lecznicze

Czerwony kamień nie tylko koi nasze nerwy i minimalizuje stres, ale także wykazuje właściwości wzmacniające system odpornościowy. Doskonale sprawdza się w okresie rekonwalescencji po przebytych chorobach i zabiegach. Wspomaga sportowców i osoby pracujące fizycznie, pomagając w szybszej regeneracji sił. Do tego wzmacnia naszą krew i pomaga w chorobach kobiecych. W medycynie niekonwencjonalnej jaspis czerwony wykorzystywany jest w dolegliwościach jelitowych i żołądkowych, a także wspomagająco w leczeniu bezsenności, schorzeniach pęcherza, zmęczeniu i rwie kulszowej.

Nasza oferta

Jaspis river stone kula  6 mm sznur BestsellerPromocja

Koszty wysyłki

Zamówienia na kwotę powyżej 150 zł wysyłka kurierem 
DPD GRATIS !


POCZTA POLSKA


Przesyłka polecona priorytetowa na terenie Polski wpłata na konto – 14 zł

(czas doręczenia do trzech dni roboczych)

Przesyłki zagraniczne - koszt obliczany jest indywidualnie.


KURIER DPD

Przesyłka kurierska na terenie Polski wpłata na konto - 14 zł
(czas doręczenia jeden dzień roboczy)


Odbiór osobisty - 0 zł

Zamówienia na teren Niemiec na kwotę powyżej 500 zł wysyłka niemiecką pocztą
DHL GRATIS !