Jadeit

Jadeit

Jadeit to kamień, który jest zaliczany do grupy piroksenów i minerałów rzadkich. Razem z egirynem i omfacytem tworzy szereg jadeitu. Jego nazwa pochodzi od wykonywanych z jadeitu amuletów, które nosili hiszpańscy konkwistadorzy. Służyły im do ochrony przed dolegliwościami związanymi głównie z nerkami.

Kamień jadeit występuje głównie w łupkach krystalicznych i skałach metamorficznych, których najwięcej jest na terenie Birmy, Chin, Japonii, Włoch (okolice Piemontu), USA (stan Kalifornia), Gwatemali, Nowej Zelandii. Można go również odnaleźć w Polsce u podnóża Góry Ślęży. Spotykany jest również w Górach Kaczawskich i na Pogórzu Kaczawskim.

Przez tysiące lat wykorzystywany był do tworzenia biżuterii, a także rzeźb, głównie postaci świetnych. Współcześnie bardzo chętnie sięgają po niego jubilerzy.

W kulturze uważany jest za talizman, który zapewnia dobrobyt, szczęście, spokój i życzliwość. Naturalnie występuje w kilku odcieniach i stopniach przejrzystości. Od jego cech fizycznych uzależniona jest jego cena.

Magiczne właściwości jadeitu

Kamienie jadeitowe cenione są głównie ze względu na swoje magiczne właściwości. W dawnych czasach przypisywano im symbol władzy, uznania i fortuny. Bardzo często podkreśla się, że jadeit to kamień ozdobny, który zapewnia harmonię, spokój, zadowolenie, koi nerwy, wzmacnia miłość i relacje. Inne właściwości jadeitów to, m.in. sprzyjanie i pomaganie w podejmowaniu decyzji, realizacji marzeń, celów oraz planów.

Co więcej, do właściwości jadeitu zalicza się również pobudzanie do kreatywności, budowania pewności siebie i ambicji. Do tego sprzyja pokonywaniu różnego rodzaju ograniczeń i pomaga zatrzymać przy nas pieniądze.

Warto dodać, że Majowie uważali, że jadeit to talizman, który potrafi ochronić przed złymi duchami. Natomiast do dzisiaj w Chinach uważany jest za symbol nieśmiertelności.

Jak ładować jadeit?

Magiczne właściwości jadeitu mają szeroki zakres. Przypisuje im się także właściwości pomocne w leczeniu nerek, wątroby, niepłodności, problemów układu pokarmowego, przeziębień, a nawet depresji. Jak go załadować, aby uwolnił swoją moc?

W związku z tym, że jadeit to minerał, który formuje się we wnętrzu ziemi, to właśnie z niej czerpie swoją energię. Dlatego należy go systematycznie oczyszczać i ładować zakopując właśnie w ziemi.

Zaleca się, aby co jakiś czas, pozostawić go zakopanego w ziemi, na co najmniej dobę. Po jego odkopaniu, należy go delikatnie opłukać pod bieżącą wodą. Po tym skromnym rytuale można ponownie go założyć.

Filtry
9PLN 38PLN
Misa nieregularna Drewno Tekowe Bardzo Duża 52,5/57 CM Promocja
10883
Koszty wysyłki

Zamówienia na kwotę powyżej 150 zł wysyłka za pośrednictwem paczkomatu InPost GRATIS! 

Zamówienia na kwotę powyżej 300 zł wysyłka za pośrednictwem kuriera DPD GRATIS!

KURIER DPD

Przesyłka kurierska na terenie Polski wpłata na konto - 14 zł
(czas doręczenia jeden dzień roboczy)


Odbiór osobisty - 0 zł


PACZKOMAT InPost - 14 zł
POCZTA POLSKA


Przesyłka polecona priorytetowa na terenie Polski wpłata na konto – 18 zł

(czas doręczenia do trzech dni roboczych)

Przesyłki zagraniczne - koszt przesyłki obliczany jest według cennika poczty polskiej i jest uzależniony od wagi zamawianych produktów.
Koszt wysyłki podawany jest po złożonym zamówieniu.