Jadeit

Jadeit

Jadeit to kamień, który jest zaliczany do grupy piroksenów i minerałów rzadkich. Razem z egirynem i omfacytem tworzy szereg jadeitu. Jego nazwa pochodzi od wykonywanych z jadeitu amuletów, które nosili hiszpańscy konkwistadorzy. Służyły im do ochrony przed dolegliwościami związanymi głównie z nerkami.

Kamień jadeit występuje głównie w łupkach krystalicznych i skałach metamorficznych, których najwięcej jest na terenie Birmy, Chin, Japonii, Włoch (okolice Piemontu), USA (stan Kalifornia), Gwatemali, Nowej Zelandii. Można go również odnaleźć w Polsce u podnóża Góry Ślęży. Spotykany jest również w Górach Kaczawskich i na Pogórzu Kaczawskim.

Przez tysiące lat wykorzystywany był do tworzenia biżuterii, a także rzeźb, głównie postaci świetnych. Współcześnie bardzo chętnie sięgają po niego jubilerzy.

W kulturze uważany jest za talizman, który zapewnia dobrobyt, szczęście, spokój i życzliwość. Naturalnie występuje w kilku odcieniach i stopniach przejrzystości. Od jego cech fizycznych uzależniona jest jego cena.

Magiczne właściwości jadeitu

Kamienie jadeitowe cenione są głównie ze względu na swoje magiczne właściwości. W dawnych czasach przypisywano im symbol władzy, uznania i fortuny. Bardzo często podkreśla się, że jadeit to kamień ozdobny, który zapewnia harmonię, spokój, zadowolenie, koi nerwy, wzmacnia miłość i relacje. Inne właściwości jadeitów to, m.in. sprzyjanie i pomaganie w podejmowaniu decyzji, realizacji marzeń, celów oraz planów.

Co więcej, do właściwości jadeitu zalicza się również pobudzanie do kreatywności, budowania pewności siebie i ambicji. Do tego sprzyja pokonywaniu różnego rodzaju ograniczeń i pomaga zatrzymać przy nas pieniądze.

Warto dodać, że Majowie uważali, że jadeit to talizman, który potrafi ochronić przed złymi duchami. Natomiast do dzisiaj w Chinach uważany jest za symbol nieśmiertelności.

Jak ładować jadeit?

Magiczne właściwości jadeitu mają szeroki zakres. Przypisuje im się także właściwości pomocne w leczeniu nerek, wątroby, niepłodności, problemów układu pokarmowego, przeziębień, a nawet depresji. Jak go załadować, aby uwolnił swoją moc?

W związku z tym, że jadeit to minerał, który formuje się we wnętrzu ziemi, to właśnie z niej czerpie swoją energię. Dlatego należy go systematycznie oczyszczać i ładować zakopując właśnie w ziemi.

Zaleca się, aby co jakiś czas, pozostawić go zakopanego w ziemi, na co najmniej dobę. Po jego odkopaniu, należy go delikatnie opłukać pod bieżącą wodą. Po tym skromnym rytuale można ponownie go założyć.

Filtry
9PLN 38PLN
Marmur pomarańczowy kula  8 mm sznur Promocja
Koszty wysyłki

Zamówienia na kwotę powyżej 150 zł wysyłka za pośrednictwem paczkomatu InPost GRATIS! 

Zamówienia na kwotę powyżej 300 zł wysyłka za pośrednictwem kuriera DPD GRATIS!

PACZKOMAT InPost - 14 zł
(czas doręczenia do wskazanego paczkomatu jeden dzień roboczy)

PACZKOMAT InPost za pobraniem - 16 zł
(czas doręczenia do wskazanego paczkomatu jeden dzień roboczy) 

KURIER DPD

Przesyłka kurierska na terenie Polski wpłata na konto - 14 zł
(czas doręczenia jeden dzień roboczy)

Przesyłka kurierska na terenie Polski 
za pobraniem - 16 zł
(czas doręczenia jeden dzień roboczy)

Odbiór osobisty - 0 zł

Do kosztów wysyłki doliczana jest opłata recyklingowa - 0,25 zł


POCZTA POLSKA

Przesyłka polecona priorytetowa na terenie Polski wpłata na konto – 18 zł

(czas doręczenia do trzech dni roboczych)

Przesyłki zagraniczne - koszt przesyłki obliczany jest według cennika poczty polskiej i jest uzależniony od wagi zamawianych produktów.

Koszt wysyłki podawany jest po złożonym zamówieniu.