Chryzokola

Chryzokola to absolutnie zachwycający kamień półszlachetny. Jego urzekający, intensywny zielono-niebieski kolor sprawia, że często jest mylony z turkusem, z którym, poza barwą, dzieli również wiele innych właściwości.

Chryzokola często tworzy formację o nazwę Ejlat, czyli kamień szlachetny będący mieszanką turkusu, azurytu i malachitu. Minerał ten swoją nazwę zawdzięcza afrykańskiemu miastu Ejlat, w którym podobno po raz pierwszy został wydobyty – w Kopalniach Króla Salomona.

Chryzokola właściwości

Chryzokola należy do rodziny krzemianów. Ze względu na zawartość miedzi, często wydobywana jest ze złóż tego pierwiastka. Najczęściej spotyka się go we Francji, w Australii oraz Chile. Ze względu na swoją wyjątkową urodę, a przy tym stosunkowo częste występowanie, chryzokola była stosowana do wyrobu biżuterii już od czasów antycznych.

Chryzokoli przypisywane są także wyjątkowe właściwości. W starożytności Egipcjanie wierzyli na przykład, że chryzokola to „kamień mądrości”, który chroni oraz wspomaga umysł podczas prowadzenia negocjacji. Chryzokola ma mieć również właściwości łagodzące temperament. Wierzy się również, że działa kojąca na układ hormonalny, pomagając na przykład w dolegliwościach związanych z okresem menopauzy.

Komu podarować biżuterię z chryzokoli? Ze względu na swoje właściwości wspierające wysiłek umysłowy oraz jasność rozumowania, będzie idealnym prezentem na przykład dla wykładowcy, prowadzącego negocjacje przedstawiciela handlowego, a także, ze względu na fakt, że doskonale łączy się z turkusem, osób urodzonych w grudniu.

Chryzokola i inne kamienie w ofercie sklepu Markur


Tak wyjątkowego minerału nie mogło zabraknąć w naszym sklepie jubilerskim. W Markur znajdziesz szeroki wybór kryształów chryzokoli – naturalnych, fasetowanych i w formie kul, gładkich oraz trawionych – z których przygotujesz przepiękną biżuterię idealną na każdą okazję. Korzystając z chryzokoli, przygotujesz zachwycające kolczyki, pierścionki, naszyjniki, to również idealny kamień do sutaszu. Chryzokola jest kamieniem ozdobnym niezwykle uniwersalnym, a przy tym pięknym. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!
Filtry
24PLN 181PLN
Misa nieregularna Drewno Tekowe Bardzo Duża 52,5/57 CM Promocja
10883
Koszty wysyłki

Zamówienia na kwotę powyżej 150 zł wysyłka za pośrednictwem paczkomatu InPost GRATIS! 

Zamówienia na kwotę powyżej 300 zł wysyłka za pośrednictwem kuriera DPD GRATIS!

KURIER DPD

Przesyłka kurierska na terenie Polski wpłata na konto - 14 zł
(czas doręczenia jeden dzień roboczy)


Odbiór osobisty - 0 zł


PACZKOMAT InPost - 14 zł
POCZTA POLSKA


Przesyłka polecona priorytetowa na terenie Polski wpłata na konto – 18 zł

(czas doręczenia do trzech dni roboczych)

Przesyłki zagraniczne - koszt przesyłki obliczany jest według cennika poczty polskiej i jest uzależniony od wagi zamawianych produktów.
Koszt wysyłki podawany jest po złożonym zamówieniu.