Jadeit zielony

Jadeit zielony

Jadeit zielony to kamień, który przez tysiące lat czczony był w Chinach i innych krajach. Majowie, Aztekowie i Maorysi z Nowej Zelandii wykorzystywali go do tworzenia biżuterii oraz rzeźb świętych postaci religijnych. Dziś kamień ten, podobnie z resztą jak inne kamienie szlachetne, stanowi wdzięczne źródło inspiracji dla artystów sztuki jubilerskiej. Nierzadko traktowany jest również jak talizman przynoszący szczęście, życzliwość oraz dobrobyt. Cena kamienia uzależniona jest od jego odcienia oraz stopnia przejrzystości.

Jadeit – symbol uznania, władzy i fortuny

Jadeit należy do grupy krzemianów. To rzadki minerał występujący w skałach metamorficznych. Formując się długo we wnętrzu Ziemi kumuluje w sobie potężną energię. Od zamierzchłych czasów jest symbolem uznania, władzy i fortuny. Ponoć jest bardzo pomocny w podejmowaniu trafnych decyzji, zwłaszcza w handlu. Już dawni kupcy podczas prowadzenia negocjacji zwykli trzymać w ręce zielony jadeit po to tylko, aby zapewnić sobie korzystniejsze warunki transakcji. Jadeit zielony sprzyja również samorealizacji i bywa pomocny w dążeniu do wyznaczonych celów. Poza dobrą energią pomaga zatrzymywać przy nas pieniądze, zapewnia dobrobyt oraz długie i szczęśliwe życie. Co ciekawe, kładziony pod poduszkę przynosi w snach odpowiedzi na nurtujące pytania. Ten szmaragdowy minerał był szczególnie ceniony przez Majów, którzy przypisywali mu magiczne właściwości i wykorzystywali do wyrobu talizmanów oraz amuletów chroniących przed złymi duchami. W Chinach do dnia dzisiejszego uchodzi za symbol nieśmiertelności. Z kolei na Zachodzie utożsamiany jest ze spokojem i relaksem.

Jadeit zielony – właściwości lecznicze

Biżuteria z jadeitu zielonego nie tylko pięknie zdobi i dopełnia codzienne stroje, ale również wykazuje pozytywne działanie na ludzki organizm. Przede wszystkim równoważy i przywraca harmonię całemu organizmowi. Ponadto pomaga ukoić nerwy. W medycynie niekonwencjonalnej zielony jadeit oraz wykonaną z niego biżuterię stosuje się do leczenia bezsenności, chorób nerek, układu trawiennego, przeziębień, migren, a nawet depresji. Jadeit zielony poradzi sobie z bólami kręgosłupa i korzonków. Poprawi pracę serca i wzmocni odporność
Filtry
12PLN 35PLN
Piasek pustyni kula  8 mm sznur Bestseller
Howlit czerwony kula 12 mm sznur NowośćPromocja
Koszty wysyłki

Zamówienia na kwotę powyżej 150 zł wysyłka za pośrednictwem paczkomatu InPost GRATIS! 

Zamówienia na kwotę powyżej 300 zł wysyłka za pośrednictwem kuriera DPD GRATIS!

PACZKOMAT InPost - 14 zł
(czas doręczenia do wskazanego paczkomatu jeden dzień roboczy)

PACZKOMAT InPost za pobraniem - 16 zł
(czas doręczenia do wskazanego paczkomatu jeden dzień roboczy) 

KURIER DPD

Przesyłka kurierska na terenie Polski wpłata na konto - 14 zł
(czas doręczenia jeden dzień roboczy)

Przesyłka kurierska na terenie Polski 
za pobraniem - 16 zł
(czas doręczenia jeden dzień roboczy)

Odbiór osobisty - 0 zł

Do kosztów wysyłki doliczana jest opłata recyklingowa - 0,25 zł


POCZTA POLSKA

Przesyłka polecona priorytetowa na terenie Polski wpłata na konto – 18 zł

(czas doręczenia do trzech dni roboczych)

Przesyłki zagraniczne - koszt przesyłki obliczany jest według cennika poczty polskiej i jest uzależniony od wagi zamawianych produktów.

Koszt wysyłki podawany jest po złożonym zamówieniu.