Ametyst

Ametyst to kamień, któremu trudno się oprzeć. Jego niezwykła uroda zachwyca i uwodzi od wieków, będąc niekończącą się inspiracją do tworzenia nietuzinkowej biżuterii. Już dla starożytnych Greków ametyst miał szczególną wartość i nie wynikała ona tylko z jego piękna, ale także niezwykłych właściwości ochronnych, o których przekonywali się wszyscy uczestnicy popularnych wówczas Dionizji. Mimo, że minęło wiele stuleci, fioletowy kamień nadal ma duże znaczenie i odgrywa ważną rolę w naszym codziennym życiu.

Ametyst – wygląd i znaczenie

Kamień zachwyca pięknym, fioletowym kolorem, choć jego barwa może się zmieniać w zależności od światła i regionu pochodzenia. Możemy zatem mieć ametysty ciemnofioletowe, jasnofioletowe, wrzosowe, a nawet purpurowe. Co ciekawe kamień zmienia swój odcień po podgrzaniu i tym samym może uzyskać różne barwy – od brązu po zieleń. Również zabarwienie ametystu może być nierównomierne, dzięki czemu może on posiadać np. bezbarwne lub żółte pasma.

W dosłownym tłumaczeniu Amethyst znaczy niepijany. Z tego też względu bardzo często bywa nazywany kamieniem trzeźwości. W starożytnej Grecji był nieodłącznym amuletem osób uczestniczących w obchodach Dionizji - świąt organizowanych na cześć boga wina Dionizosa. Każdy kto posiadał kamień ozdobny, mógł bezkarnie spożywać nektar bogów, bo to właśnie on chronił przed nadmiernym upojeniem, podobnie jak wykonane z niego kielichy do wina.

Dziś ametystom przypisuje się równie bogate znaczenie i nazywa je kamieniami harmonii oraz spokoju. Okazuje się bowiem, że zapobiegają bezsenności i zapewniają spokojny sen. Ponadto pomagają tłumić negatywne emocje i niwelują stres. Łagodzą wszelkie napięcia i pozwalają na podejmowanie właściwych decyzji. Pomagają w pracy nad siłą woli i hartują charakter.

Ametyst – właściwości

Fioletowy kamień odznacza się także niesamowitymi właściwościami zdrowotnymi. Specjaliści z zakresu medycyny niekonwencjonalnej są zdania, że ametyst ma dobroczynny wpływ na ludzkie ciało. Może przyczyniać się do poprawy samopoczucia, łagodząc bóle głowy i migreny. Ponadto łagodzi objawy chorób o podłożu nerwowym, w tym stany lękowe i depresje.

Wibracje fioletowego kamienia stymulują kreatywność, rozwijają pasję i pomagają poszerzać horyzonty. Moc kamienia ma również wpływać na strefę intymną w związkach. Ponoć jego energia korzystnie oddziałuje na kontakty z partnerem.

Jedną z najbardziej znanych właściwości kamienia jest jego udział w walce z uzależnieniem. Szczególnie polecany jest osobom borykającym się z problemami alkoholowymi.

Zastosowanie ametystu

Ametyst doskonale sprawdza się w sztuce jubilerskiej. Można z niego wykonać kolczyki, pierścionki, bransoletki i naszyjniki. Biżuteria z ametystem będzie doskonałym upominkiem z okazji 6 lub 17 rocznicy ślubu oraz dla osób urodzonych w lutym, a więc spod takich znaków zodiaku jak wodnik i ryby. Biżuteria z ametystem to także piękny prezent dla wszystkich, którzy poszukują w życiu harmonii lub potrzebują wyciszenia. Sprawdzi się również w przypadku osób, które są w trakcie różnych zmian życiowych, takich jak np. rozpoczęcie nowej pracy lub narodziny dziecka.
Filtry
12PLN 130PLN
Koszty wysyłki

Zamówienia na kwotę powyżej 150 zł wysyłka za pośrednictwem paczkomatu InPost GRATIS! 

Zamówienia na kwotę powyżej 300 zł wysyłka za pośrednictwem kuriera DPD GRATIS!

KURIER DPD

Przesyłka kurierska na terenie Polski wpłata na konto - 14 zł
(czas doręczenia jeden dzień roboczy)


Odbiór osobisty - 0 zł


PACZKOMAT InPost - 14 zł




POCZTA POLSKA


Przesyłka polecona priorytetowa na terenie Polski wpłata na konto – 18 zł

(czas doręczenia do trzech dni roboczych)

Przesyłki zagraniczne - koszt przesyłki obliczany jest według cennika poczty polskiej i jest uzależniony od wagi zamawianych produktów.
Koszt wysyłki podawany jest po złożonym zamówieniu.