Ametyst

Ametyst to kamień, któremu trudno się oprzeć. Jego niezwykła uroda zachwyca i uwodzi od wieków, będąc niekończącą się inspiracją do tworzenia nietuzinkowej biżuterii. Już dla starożytnych Greków ametyst miał szczególną wartość i nie wynikała ona tylko z jego piękna, ale także niezwykłych właściwości ochronnych, o których przekonywali się wszyscy uczestnicy popularnych wówczas Dionizji. Mimo, że minęło wiele stuleci, fioletowy kamień nadal ma duże znaczenie i odgrywa ważną rolę w naszym codziennym życiu.

Ametyst – wygląd i znaczenie

Kamień zachwyca pięknym, fioletowym kolorem, choć jego barwa może się zmieniać w zależności od światła i regionu pochodzenia. Możemy zatem mieć ametysty ciemnofioletowe, jasnofioletowe, wrzosowe, a nawet purpurowe. Co ciekawe kamień zmienia swój odcień po podgrzaniu i tym samym może uzyskać różne barwy – od brązu po zieleń. Również zabarwienie ametystu może być nierównomierne, dzięki czemu może on posiadać np. bezbarwne lub żółte pasma.

W dosłownym tłumaczeniu Amethyst znaczy niepijany. Z tego też względu bardzo często bywa nazywany kamieniem trzeźwości. W starożytnej Grecji był nieodłącznym amuletem osób uczestniczących w obchodach Dionizji - świąt organizowanych na cześć boga wina Dionizosa. Każdy kto posiadał kamień ozdobny, mógł bezkarnie spożywać nektar bogów, bo to właśnie on chronił przed nadmiernym upojeniem, podobnie jak wykonane z niego kielichy do wina.

Dziś ametystom przypisuje się równie bogate znaczenie i nazywa je kamieniami harmonii oraz spokoju. Okazuje się bowiem, że zapobiegają bezsenności i zapewniają spokojny sen. Ponadto pomagają tłumić negatywne emocje i niwelują stres. Łagodzą wszelkie napięcia i pozwalają na podejmowanie właściwych decyzji. Pomagają w pracy nad siłą woli i hartują charakter.

Ametyst – właściwości

Fioletowy kamień odznacza się także niesamowitymi właściwościami zdrowotnymi. Specjaliści z zakresu medycyny niekonwencjonalnej są zdania, że ametyst ma dobroczynny wpływ na ludzkie ciało. Może przyczyniać się do poprawy samopoczucia, łagodząc bóle głowy i migreny. Ponadto łagodzi objawy chorób o podłożu nerwowym, w tym stany lękowe i depresje.

Wibracje fioletowego kamienia stymulują kreatywność, rozwijają pasję i pomagają poszerzać horyzonty. Moc kamienia ma również wpływać na strefę intymną w związkach. Ponoć jego energia korzystnie oddziałuje na kontakty z partnerem.

Jedną z najbardziej znanych właściwości kamienia jest jego udział w walce z uzależnieniem. Szczególnie polecany jest osobom borykającym się z problemami alkoholowymi.

Zastosowanie ametystu

Ametyst doskonale sprawdza się w sztuce jubilerskiej. Można z niego wykonać kolczyki, pierścionki, bransoletki i naszyjniki. Biżuteria z ametystem będzie doskonałym upominkiem z okazji 6 lub 17 rocznicy ślubu oraz dla osób urodzonych w lutym, a więc spod takich znaków zodiaku jak wodnik i ryby. Biżuteria z ametystem to także piękny prezent dla wszystkich, którzy poszukują w życiu harmonii lub potrzebują wyciszenia. Sprawdzi się również w przypadku osób, które są w trakcie różnych zmian życiowych, takich jak np. rozpoczęcie nowej pracy lub narodziny dziecka.
Filtry
12PLN 130PLN
Jadeit biały kula  6 mm sznur Bestseller
Mokait nugaty 10  12 mm sznurMokait nugaty 10  12 mm sznur Nowość
Apatyt niebieski fasetka kula  3 mm sznurApatyt niebieski fasetka kula  3 mm sznur Promocja
Koszty wysyłki

Zamówienia na kwotę powyżej 150 zł wysyłka za pośrednictwem paczkomatu InPost GRATIS! 

Zamówienia na kwotę powyżej 300 zł wysyłka za pośrednictwem kuriera DPD GRATIS!

PACZKOMAT InPost - 14 zł
(czas doręczenia do wskazanego paczkomatu jeden dzień roboczy)

PACZKOMAT InPost za pobraniem - 16 zł
(czas doręczenia do wskazanego paczkomatu jeden dzień roboczy) 

KURIER DPD

Przesyłka kurierska na terenie Polski wpłata na konto - 14 zł
(czas doręczenia jeden dzień roboczy)

Przesyłka kurierska na terenie Polski 
za pobraniem - 16 zł
(czas doręczenia jeden dzień roboczy)

Odbiór osobisty - 0 zł

Do kosztów wysyłki doliczana jest opłata recyklingowa - 0,25 zł


POCZTA POLSKA

Przesyłka polecona priorytetowa na terenie Polski wpłata na konto – 18 zł

(czas doręczenia do trzech dni roboczych)

Przesyłki zagraniczne - koszt przesyłki obliczany jest według cennika poczty polskiej i jest uzależniony od wagi zamawianych produktów.

Koszt wysyłki podawany jest po złożonym zamówieniu.