Akwamaryn

Akwamaryn to zachwycający drogocenny kamień o niebieskawym zabarwieniu, którego nazwa wywodzi się z włoskiego słowa oznaczającego morską toń.
Zaliczany do rodziny beryli akwamaryn jest bliskim krewnym szmaragdu i podobnie jak on, występuję w wielu odcieniach błękitu oraz koloru zielononiebieskiego – doskonale odwzorowując bogactwo barw właściwe dla morza. Warto również dodać, że według legendy akwamaryn to kamień pochodzący z krainy Atlantów.

Właściwości akwamarynu

Akwamaryn jest stosunkowo rzadko spotykanym kamieniem szlachetnym występującym w skałach metamorficznych na całym świecie. Za jego wartość w dużej mierze odpowiada odcień oraz przejrzystość, dlatego po wydobyciu bardzo często poddawany jest obróbce termicznej, w celu usunięcia żółtych podtonów.

W języku drogocennych kamieni, akwamaryn oznacza wieczną młodość, ochronę, szczęście oraz nadzieję. Jest również utożsamiany z odwagą. Wiele osób wierzy, że kamień ten ma również silne właściwości ochronne – zwłaszcza w przypadku osób związanych z wodą, na przykład marynarzy.

Akwamaryn jest kamieniem osób urodzonych w marcu – będzie więc świetnym prezentem dla osoby spod znaku ryb.

Jak wykorzystuje się akwamaryn? To bardzo wdzięczny kamień, który doskonale nadaje się do wytwarzania pięknej biżuterii, w tym również tej na specjalne okazje, jak na przykład pierścionki zaręczynowe.

Ze względu na swoją barwę jest idealny dla osób o chłodnym typie urody, ale jego uroda oraz fakt, że wspaniale wygląda zarówno oprawiony w srebro, jak i w złoto sprawia, że ten minerał będzie świetnym wyborem dla każdego, kto tylko chce go nosić.

Kamienie szlachetne naturalne – oferta w sklepie Markur

Jeśli interesują Cię kamienie naturalne – szlachetne oraz półszlachetne – zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu jubilerskiego Markur. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór wysokiej jakości minerałów i półfabrykatów w przystępnych cenach, z których stworzysz przepiękną biżuterię. Zapraszamy na zakupy!
Filtry
17PLN 234PLN
Piasek pustyni kula  6 mm sznur Bestseller
Koszty wysyłki

Zamówienia na kwotę powyżej 150 zł wysyłka za pośrednictwem paczkomatu InPost GRATIS! 

Zamówienia na kwotę powyżej 300 zł wysyłka za pośrednictwem kuriera DPD GRATIS!

KURIER DPD

Przesyłka kurierska na terenie Polski wpłata na konto - 14 zł
(czas doręczenia jeden dzień roboczy)


Odbiór osobisty - 0 zł


PACZKOMAT InPost - 14 zł
POCZTA POLSKA


Przesyłka polecona priorytetowa na terenie Polski wpłata na konto – 18 zł

(czas doręczenia do trzech dni roboczych)

Przesyłki zagraniczne - koszt przesyłki obliczany jest według cennika poczty polskiej i jest uzależniony od wagi zamawianych produktów.
Koszt wysyłki podawany jest po złożonym zamówieniu.