Bronzyt

Bronzyt to niezwykle ciekawy, a przy tym unikatowy kamień półszlachetny. Swoją nazwę zawdzięcza pięknemu, brunatnemu odcieniowi. Należy do grupy piroksenów – minerałów skałotwórczych, które występują na całym świecie.

Cechą charakterystyczną bronzytu jest jego nieregularne zabarwienie oraz metaliczny połysk po oszlifowaniu, które sprawiają, że chętnie wykorzystuje się go do wytwarzania biżuterii.

Właściwości bronzytu

Bronzyty zawierają żelazo. To właśnie dzięki niemu po obróbce zachwycają metalicznym błyskiem. Ze względu na swoje uniwersalne zabarwienie odpowiadające kolorom ziemi kaboszony bronzytu idealnie pasują zarówno do damskiej, jak i męskiej biżuterii. W zależności od odcienia, można zestawiać je z kamieniami w podobnych barwach - zieleni lub brązów.

W średniowieczu i starożytności wierzono, że bronzyt jest kamieniem ochronnym, a także – być może ze względu na swoją brunatną lub zielonkawą barwę – sprowadzającym na ziemię. Poza tym niektórzy sądzą, że poprawia jasność myślenia oraz łagodzi stres. Uważany jest też za kamień siły i pewności siebie, który dodatkowo noszącą go osobę łączy z pozytywnymi wspomnieniami.

To unikalny minerał, pięknie prezentujący się w wielu różnych aranżacjach. Warto dodać, że chociaż nie jest kamieniem urodzeniowym, warto podarować go osobie spod znaku lwa.

Kamienie szlachetne i półszlachetne – oferta sklepu Markur

Tak wyjątkowego minerału nie mogło oczywiście zabraknąć w naszej ofercie. W Markur znajdziesz bronzyty szlifowane oraz nieregularne, a także niezwykle intrygujące matowe bronzyty trawione oraz zawieszki, idealne do tworzenia oryginalnej, przyciągającej oko biżuterii. Z tego szczególnego kamienia zrobisz ciekawe bransoletki, naszyjniki, kolczyki czy pierścionki dla kobiet i mężczyzn.

Na koniec pamiętaj, że bronzyt, chociaż jest bardzo twardy, jest również kamieniem kruchym. Dlatego akcesoria z kaboszonami bronzytowymi warto zdejmować przed treningiem lub innego rodzaju aktywnościami, w trakcie których mogłoby dojść do ich uszkodzenia.
Filtry
7PLN 164PLN
Granat fasetka moneta  4 mm sznur Promocja
Koszty wysyłki

Zamówienia na kwotę powyżej 150 zł wysyłka za pośrednictwem paczkomatu InPost GRATIS! 

Zamówienia na kwotę powyżej 300 zł wysyłka za pośrednictwem kuriera DPD GRATIS!

PACZKOMAT InPost - 14 zł
(czas doręczenia do wskazanego paczkomatu jeden dzień roboczy)

PACZKOMAT InPost za pobraniem - 16 zł
(czas doręczenia do wskazanego paczkomatu jeden dzień roboczy) 

KURIER DPD

Przesyłka kurierska na terenie Polski wpłata na konto - 14 zł
(czas doręczenia jeden dzień roboczy)

Przesyłka kurierska na terenie Polski 
za pobraniem - 16 zł
(czas doręczenia jeden dzień roboczy)

Odbiór osobisty - 0 zł

Do kosztów wysyłki doliczana jest opłata recyklingowa - 0,25 zł


POCZTA POLSKA

Przesyłka polecona priorytetowa na terenie Polski wpłata na konto – 18 zł

(czas doręczenia do trzech dni roboczych)

Przesyłki zagraniczne - koszt przesyłki obliczany jest według cennika poczty polskiej i jest uzależniony od wagi zamawianych produktów.

Koszt wysyłki podawany jest po złożonym zamówieniu.