Kyanit

Kyanit

Kyanit to kamień o wielkim uroku, który występuje w rozmaitych odcieniach błękitu, granatu, rzadko zieleni. Potrafi przybierać interesującą strukturę krystaliczną i przeróżne kształty. Dzięki temu stanowi wdzięczne źródło inspiracji dla artystów sztuki jubilerskiej. Jako jeden z niewielu kamieni szlachetnych, nie gromadzi negatywnej energii i tym samym nigdy nie wymaga oczyszczenia. Wręcz przeciwnie, odpycha negatywne myśli, złość i smutek, pomaga naprawić zniszczone relacje, sprzyja rozwiązywaniu nieporozumień, pomaga przetrwać, a nawet pokonać osobiste przeszkody oraz przywraca równowagę energetyczną. Cena kamienia uzależniona jest od jego odcienia oraz stopnia przejrzystości.

Kyanit – znaczy niebieska siła

Kyanit jest minerałem z rodziny krzemianów. Został odkryty stosunkowo niedawno, bo dopiero w XIX wieku. Jego złoża znajdują się m.in. w Brazylii oraz Szwajcarii. Z greki kyanit znaczy tyle co „niebieska siła”. Najczęściej tworzy on spłaszczone, wydłużone kryształy tabliczkowe, listewkowe, czasami słupkowe lub pręcikowe. Występuje w formie skupień płytkowych, igiełkowych, ziarnistych. Kamień ten posiada niesamowite przewodnictwo energetyczne oraz zdolności do zwiększania wibracji osoby noszącej go przy sobie. Biżuteria wykonana z tego minerału największe korzyści będzie dawać osobom spod znaku Barana, Byka i Wagi. Co ciekawe, kyanit znany jest również jako kamień dyplomacji. Z tego też względu polecany jest ludziom, którzy zawodowo zajmują się negocjacjami, prezentacjami, spotkaniami z potencjalnymi kontrahentami. Sprawdza się tam, gdzie liczy się elokwencja, siła perswazji oraz umiejętność oczarowania odbiorcy tudzież słuchacza.

Kyanit – właściwości lecznicze

Niebieski kamień posiada wyjątkowe właściwości zdrowotne i przez to swoje zastosowanie znajduje również w medycynie niekonwencjonalnej. Wykonana z niego biżuteria może tworzyć potężne narzędzie metafizyczne. Kyanit stymuluje pracę mózgu, wspomaga koncentrację i zapamiętywanie, regeneruje system nerwowy oraz usuwa zmęczenie. Dodatkowo wspiera leczenie stanów zapalnych, wspomaga reakcje motoryczne, poprawia sprawność ciała, regeneruje tkanki po urazach oraz kości po złamaniach, reguluje ciśnienie, działa wspomagająco w leczeniu alergii, astmy i bólu głowy.
Filtry
17PLN 154PLN
Pled Ibiza Kremowy Bawełna / Len / Poliester Promocja
3469
Koszty wysyłki

Zamówienia na kwotę powyżej 150 zł wysyłka za pośrednictwem paczkomatu InPost GRATIS! 

Zamówienia na kwotę powyżej 300 zł wysyłka za pośrednictwem kuriera DPD GRATIS!

KURIER DPD

Przesyłka kurierska na terenie Polski wpłata na konto - 14 zł
(czas doręczenia jeden dzień roboczy)


Odbiór osobisty - 0 zł


PACZKOMAT InPost - 14 zł
POCZTA POLSKA


Przesyłka polecona priorytetowa na terenie Polski wpłata na konto – 18 zł

(czas doręczenia do trzech dni roboczych)

Przesyłki zagraniczne - koszt przesyłki obliczany jest według cennika poczty polskiej i jest uzależniony od wagi zamawianych produktów.
Koszt wysyłki podawany jest po złożonym zamówieniu.