Kyanit

Kyanit

Kyanit to kamień o wielkim uroku, który występuje w rozmaitych odcieniach błękitu, granatu, rzadko zieleni. Potrafi przybierać interesującą strukturę krystaliczną i przeróżne kształty. Dzięki temu stanowi wdzięczne źródło inspiracji dla artystów sztuki jubilerskiej. Jako jeden z niewielu kamieni szlachetnych, nie gromadzi negatywnej energii i tym samym nigdy nie wymaga oczyszczenia. Wręcz przeciwnie, odpycha negatywne myśli, złość i smutek, pomaga naprawić zniszczone relacje, sprzyja rozwiązywaniu nieporozumień, pomaga przetrwać, a nawet pokonać osobiste przeszkody oraz przywraca równowagę energetyczną. Cena kamienia uzależniona jest od jego odcienia oraz stopnia przejrzystości.

Kyanit – znaczy niebieska siła

Kyanit jest minerałem z rodziny krzemianów. Został odkryty stosunkowo niedawno, bo dopiero w XIX wieku. Jego złoża znajdują się m.in. w Brazylii oraz Szwajcarii. Z greki kyanit znaczy tyle co „niebieska siła”. Najczęściej tworzy on spłaszczone, wydłużone kryształy tabliczkowe, listewkowe, czasami słupkowe lub pręcikowe. Występuje w formie skupień płytkowych, igiełkowych, ziarnistych. Kamień ten posiada niesamowite przewodnictwo energetyczne oraz zdolności do zwiększania wibracji osoby noszącej go przy sobie. Biżuteria wykonana z tego minerału największe korzyści będzie dawać osobom spod znaku Barana, Byka i Wagi. Co ciekawe, kyanit znany jest również jako kamień dyplomacji. Z tego też względu polecany jest ludziom, którzy zawodowo zajmują się negocjacjami, prezentacjami, spotkaniami z potencjalnymi kontrahentami. Sprawdza się tam, gdzie liczy się elokwencja, siła perswazji oraz umiejętność oczarowania odbiorcy tudzież słuchacza.

Kyanit – właściwości lecznicze

Niebieski kamień posiada wyjątkowe właściwości zdrowotne i przez to swoje zastosowanie znajduje również w medycynie niekonwencjonalnej. Wykonana z niego biżuteria może tworzyć potężne narzędzie metafizyczne. Kyanit stymuluje pracę mózgu, wspomaga koncentrację i zapamiętywanie, regeneruje system nerwowy oraz usuwa zmęczenie. Dodatkowo wspiera leczenie stanów zapalnych, wspomaga reakcje motoryczne, poprawia sprawność ciała, regeneruje tkanki po urazach oraz kości po złamaniach, reguluje ciśnienie, działa wspomagająco w leczeniu alergii, astmy i bólu głowy.
Filtry
17PLN 154PLN
Akwamaryn multicolor kula  6 mm sznurAkwamaryn multicolor kula  6 mm sznur NowośćPromocja
Koszty wysyłki

Zamówienia na kwotę powyżej 150 zł wysyłka za pośrednictwem paczkomatu InPost GRATIS! 

Zamówienia na kwotę powyżej 300 zł wysyłka za pośrednictwem kuriera DPD GRATIS!

PACZKOMAT InPost - 14 zł
(czas doręczenia do wskazanego paczkomatu jeden dzień roboczy)

PACZKOMAT InPost za pobraniem - 16 zł
(czas doręczenia do wskazanego paczkomatu jeden dzień roboczy) 

KURIER DPD

Przesyłka kurierska na terenie Polski wpłata na konto - 14 zł
(czas doręczenia jeden dzień roboczy)

Przesyłka kurierska na terenie Polski 
za pobraniem - 16 zł
(czas doręczenia jeden dzień roboczy)

Odbiór osobisty - 0 zł

Do kosztów wysyłki doliczana jest opłata recyklingowa - 0,25 zł


POCZTA POLSKA

Przesyłka polecona priorytetowa na terenie Polski wpłata na konto – 18 zł

(czas doręczenia do trzech dni roboczych)

Przesyłki zagraniczne - koszt przesyłki obliczany jest według cennika poczty polskiej i jest uzależniony od wagi zamawianych produktów.

Koszt wysyłki podawany jest po złożonym zamówieniu.